Dnes je středa 26. dubna 2017, svátek má Oto
Aktuální teplota: 5.5 °C

Přehled akcí

Přehled akcí » PASCHALIA OLOMUCENSIA - duben 2017

Zpět na přehled akcí (26.4.2017)

PASCHALIA OLOMUCENSIA

,

duben 2017

 
PONDĚLÍ 10. 4. - NEDĚLE 30. 4. 

VÝSTAVA P. EMIL JOSEF KAPAUN

Výstava velkoformátových fotografií P. Emila Josefa Kapauna, vojenského kaplana s českými kořeny, který v roce 2013 obdržel nejvyšší americké státní vyznamenání Medal of Honor. Projekt chce zdůraznit významné osobnosti a zvýšit hrdost na historii naší země. Rodiče P. Emila Kapauna pocházeli z naší země (Emil Kapaun se již narodil v české osadě Pilsen v USA) a písemné dokumenty si Emil Kapaun psal česky.

PONDĚLÍ 10. 4.17:00

ČTENÍ BIBLE
v průběhu 24 hodin

KAPLE SV. JERONÝMA - 1. patro olomoucké radnice
Výjimečný projekt, který má svůj počátek v Římě, je realizován i v Olomouci. Do čtyřiadvacetihodinového čtení Bible se mohou zapojit všichni občané Olomouce. Čtení Bible se uskuteční ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem, Římskokatolickou farností sv. Mořice a sestrami Paulínkami. Přijďte ve dnech 10. – 11. dubna do kaple sv. Jeronýma v prostorách olomoucké radnice i vy a čtěte spolu s námi nebo jen naslouchejte a dovolte tak, Božímu slovu, aby k vám promluvilo.

PÁTEK 14. 4.20:30

MLČENÍ, REŽIE MARTIN SCORSESE

Filmové promítání.

PONDĚLÍ 24. 4.20:00

HUDEBNÍ POCTA EMILU KAPAUNOVI

Tento projekt Pocta Čechoamerickému hrdinovi Emilu Kapaunovi je složen ze tří hudebních částí. Úvodem zazní akustické písně Ladislava Křížka (největší hity jeho skupiny Kreyson) za doprovodu vynikajících kytaristů Rolanda Grapowa (Německo), Jiřího Raina a Michala Kůse. Druhou část tvoří hudební vystoupení olomouckého sboru Amici Musicae Olomucenses Cantant (AMOC) a vrcholem koncertu bude vystoupení jednoho z nejlepších bubeníků současnosti Mike Terrany (USA), kde zazní skladby vážné hudby propojené s jeho hudebním doprovodem.

březen 2017

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace